112 let Sixtu. 112 let tradice.

Havarijní pojištění

Ke všem našim vozidlům nabízíme v rámci doplňkových služeb i havarijní pojištění. Proč se vyplatí si ho pořídit a v jakých situacích vám pomůže?

Je havarijní pojištění povinné?

Na rozdíl od povinného ručení, kterému se (jak už napovídá i jeho název) žádný řidič nevyhne, havarijní pojištění je dobrovolné. Můžete si ho tak sjednat u pojišťovny dle svého výběru a v rozsahu, který vám vyhovuje.

Co havarijní pojištění kryje?

Nejsou to jen havárie, pomůže vám i v případě živelné katastrofy, odcizení vozu, nebo vandalismu (s propíchnutými pneumatikami nebo poškrábaným lakem se bohužel už někdy setkal nejeden řidič). K základnímu pojištění bývá navíc možnost dokoupit ještě tzv. doplňková pojištění. Ta si nemůžete pořídit samostatně a vztahují se na specifické případy poškození auta. Nejčastěji se jedná o pojištění čelního skla, pojištění zavazadel nebo pojištění pneumatik.

Také asistenční služba je dnes už standardně využívanou součástí havarijního pojištění. Co vlastně může zahrnovat? Opět to nelze říci jednoznačně – záleží na konkrétním rozsahu, který si každý klient sjednává dle vlastních požadavků. Nejčastěji asistenční služba zajišťuje odtah a úschovu vozu, dovoz pohonných hmot a drobné okamžité opravy na místě (například výměna pneumatiky). Ruku v ruce s tím také často přichází potřeba zajištění náhradního vozidla – i to může havarijní pojištění řešit.

Důležitým pojmem, který se v souvislosti s havarijním pojištěním skloňuje, je tzv. spoluúčast. Ta označuje částku, kterou se jako pojištěný podílíte na vzniklé škodě a jejím pojistném plnění. Její nastavení opět záleží na konkrétní pojistce, obecně ale platí, že čím vyšší ji nastavíte, tím nižší je potom naopak pojistné. Způsob nastavení může být buď formou procenta ze škody, nebo fixní částky. Nejčastěji se v praxi setkáte s procentuálním nastavením, kde je zároveň uvedena minimální částka. Je-li celková škoda nižší, než minimální spoluúčast, platíte automaticky celou částku vy. V Sixtu máme ale řešení i pro ty, kteří spoluúčast nechtějí řešit vůbec – u pojištění Sixt MaxiGAP ji platíme za vás.

Sixt spolupracuje s největšími pojišťovnami na českém trhu, abychom vám mohli vždy zajistit co nejlepší krytí za co nejvýhodnější ceny. Našimi předními partnery jsou Kooperativa, Česká pojišťovna nebo Uniqua. Díky tomu můžeme vyjít vstříc každému vašemu přání a pomoci vám sjednat havarijní pojištění přesně na míru.  

Pro nahlášení pojistné události můžete použít formulář. Ten je součástí vašeho driver setu, nebo ke stažení zde na stránkách - Formulář hlášení pojistné události

 

Havarijni pojisteni

Máte dotazy? Sixtleasing kontakty.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat

Obchodní oddělení Sixt

Asistenční služba SIXT - ÚAMK

Silniční asistence, blokace tankovacích karet mimo pracovní dobu