112 let Sixtu. 112 let tradice.

Převzetí leasingu

Převzetí leasingu

 

Převzetí leasingu je službou pro klienty, kteří se z určitých důvodů dostali do potíží se splácením leasingu na automobil a hrozí jim odebrání vozidla a další sankce. V takovém případě může leasingová nebo úvěrová společnost vozidlo od klienta vykoupit a doplatit za něj zůstatek v rámci leasingové smlouvy. 

K převzetí leasingu ale může dojít i z organizačních důvodů, například při restrukturalizaci firmy nebo jejího vozového parku. Přepis smlouvy na nového nájemce je v takových případech hlavně formální záležitost a nejde o to, že by původní nájemce splátky dále hradit nemohl. 

 

 

Pro převzetí leasingu si ale leasingové společnosti zpravidla stanovují určité podmínky. Nejčastěji to bývá:

  • hodnota vozidla nesmí být nižší, než je doplatek leasingové/úvěrové smlouvy 
  • hodnota vozidla se stanovuje v okamžiku kalkulace převzetí leasingu
  • převzetí leasingu není možné v případech, kdy je řešení smlouvy již postoupeno například agentuře pro zabavování vozidel

 

Často také můžete narazit na nabídky převzetí leasingu, kdy pouze dojde ke změně údajů o nájemci, zatímco pronajímatelem zůstává stejná společnost. Splácení leasingu tak pokračuje podle původního rozvrhu, pouze je platí nový nájemce. Touto cestou se lze často dostat k vozidlu za výrazně výhodnější cenu, než je běžné, zvláště v případech, kdy je dosavadní nájemce ve velké finanční tísni a nemůže si dovolit leasing dále splácet za žádných okolností. Na místě nového nájemce je ale třeba věnovat dostatečnou pozornost při podpisu smlouvy a důkladně se seznámit s podmínkami, které pro něj převzetím smlouvy vyvstávají. Těmi jsou samozřejmě zejména výše měsíční splátky a datum její splatnosti. Je ale potřeba dát si pozor také na to, zda se jedná o tzv. převzetí leasingu bez odstupného - tedy zda nový nájemce nemá povinnost dalšího poplatku či poplatků vůči nájemci předchozímu. 

https://www.sixtleasing.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg
Máte dotazy? Sixtleasing kontakty.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat

Obchodní oddělení Sixt

Asistenční služba SIXT - ÚAMK

Silniční asistence, blokace tankovacích karet mimo pracovní dobu